Hoşgeldin, Ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş Yap

Masajın İncelikleri

Genel 16 Ekim 2012

masözler masaj

masözler masaj

Masaj yapan kişi sağlıklı olmalıdır; elleri soğuk, mantarlı; tırnakları uzun olmamalıdır. Parmak ve bilekte masaj yapılanı rahatsız edecek bir takı bulunmamalıdır. Bebek ve çocuklara annelerinin masaj yapması tavsiye edilmektedir. Önce bir uzmandan veya güvenilir ilmî bir kaynaktan doğru masajın nasıl yapılacağı öğrenilmelidir. Bebeklere her gün, diğer çocuklara haftada bir iki defa veya lüzumu hâlinde masaj yapılmalıdır.

Psikiyatrik rahatsızlığı olanların, masaj yapması, yaptırması birtakım mahsurlar taşır. Ancak uzmanlar tarafından masajın faydalı olacağı belirtilmiş ve bu, hekim tarafından onaylanmışsa; şekline ve süresine, kim tarafından ve kimlerin refakatinde yapılacağına yine uzmanlar tarafından karar verilerek, masaj yaptırılabilir.

Ev içinde gençlerin yaşlılara veya aile fertlerinin birbirine masaj yapması, bir sevgi, saygı ifadesi ve değer verme olarak algılanır. Orta ve ileri yaşlardaki anne-baba ve diğer akrabalara; torun, evlât, yeğen gibi yakınlarının masaj yapması yerinde olur. Masaj hiçbir zaman yalnız ortamlarda yapılmamalıdır. Çocuklara, yalnız ortamlarda yabancıların masaj yapmasına asla izin verilmemelidir.

Fuhşa ve ahlâksızlığa zemin hazırlayacak -özellikte insanın mahrem bölgelerine yapılacak- masajdan özenle kaçınılmalıdır. Günümüzde ticarî bir sektör hâline gelen masajla dinlenme, gevşeme ve tedavi merkezleri; ahlâkî çürümeye yol açabilecek ciddi riskler taşımaktadır. Bu tür mekânların, tarih boyunca ahlâksızlığın beslendiği ve geliştiği yerler olduğu ve toplumların mânevî çöküşünde fevkalâde büyük roller oynadığı asla unutulmamalıdır.

3869 total views, 0 today

Sizin İçin En Uygun Masaj Türünü Öğrenin

Genel 11 Ekim 2012

özel masöz

özel masöz

Vücut bazen çok hassaslaşır. Aşırı yorgunluk ve gerginlik kasları çok yorduğunuzda daha uzun ve daha hafif bir masajla rahatlamak çok daha iyi gelir. Klasik masajın tantrayla birleştirerek enerji yüklemesi yapıldığında en doğru masaj odur .

3240 total views, 0 today

Masajı Neden Seviyoruz?

Genel 11 Ekim 2012

masaj nasıl yapılır

masaj nasıl yapılır

Bizi rahatlatır, Çünkü ve zindelik verir,  yeniden doğmuş gibi  oluruz, sanki bulutlarda yürüyormuş hissi verir.

Sevgi okşamalarla mükemmel bir yöntemdir herhangi bir sakinleştirici ilaçtan  daha iyidir. Vücudumuzun salgılayan oksitosin, mutluluk hormonu, ve ayrıca serotonin, önemli ölçüde stres ve anksiyete azalır hormon salgısı  başlatır. Hassasiyet ile dolu Sevgi dokunuşu  gizemli vücudun gizemli bir kapısı vardır ve bu kapıyı masajla açmak mükemmel bir rahatlama saglar. Masajdan vazgeçmek zordur. Dokunuş’un gücü ve rahatlığını keşfedin.

2628 total views, 0 today

Masaj Terapi Ve Popüler Türleri

Genel 11 Ekim 2012

masaj teknikleri nelerdir

masaj teknikleri nelerdir

Masaj pek çok faydaları vardır. Rahatlamak ve gençleşmek için harika bir yoldur. Ayrıca tansiyon düşürüp ağrı yönetimine kadar birçok kanıtlanmış sağlık faydaları vardır. Bugün, masaj hastanede rehabilitasyon merkezlerinden egzotik lüks tatil için her yerde uygulanmaktadır. Onun yararları genç sporcular yaşlılara herkes tarafından beğeniyle dinlenmektedir.

cinsel masaj nasıl yapılır videoMasaj stilleri ve teknikleri bir dizi kullanarak teslim edilebilir. Hangi seçtiğiniz stil tedavi almak ve, tabii ki, kendi kişisel zevkinize için çalışıyoruz istemenize bağlıdır.

İsveç Masajı. Masajı en popüler formu By far, İsveç Masajı genellikle jenerik hatta “rahatlama masajı” ya da sadece basit olarak anılacaktır o kadar yaygındır “masaj.” 19. yüzyılın başlarında İsveç eskrim ustası ve jimnastik öğretmeni Henrik Ling tarafından popüler, İsveç masajı birlikte yoğurma ve dairesel hareketlerle, kalp yönünde sık sık, uzun, akıcı konturları içerir, tüm sürtünme en aza indirmek için masaj losyon veya yağ kullanarak. Onun gevşeme yararları için en sık ikinci, İsveç masajı önce masaj yaşamamış insanlar için ortak bir “tanıtım” tekniğidir.

masaj çeşitleriSıcak Taş Masajı. Bazen özellikle İsveç masajı, diğer türleri ile birlikte yapılabilir, bu tekniğin dolaşımını artırır ve rahatlama teşvik etmek omuz ve sırt kasları üzerinde biraz üzerinde 100 derece ısıtılmış döşeme düz taşlar içerir. Terapist de kendi etkisini artırmak için taşlar hafif basınç uygulayın olabilir.

Hindistan’da anılsada Thai Masajı., Masaj bu formu dolayısıyla adını yakındaki Tayland kendi büyük popülerlik elde. Masaj stilleri en “enerji” biri olarak kabul edilen, yoga gibi pozisyonlarda bir dizi içine istemci hareket ve germe terapist içerir. Uygulayıcısı genellikle müşterinin ayak, parmakları, kulaklar, vb yanı sıra çatlaklar eklemleri ve müşterinin arkasında yürür çeker. A tipik Tay masaj seansı bir iki saate kadar sürer.

masaj kampanyaRefleksoloji. Çin kökenli, refleksoloji uygulayıcıları vücudun belirli organları ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz ayakları üzerinde puan uygulayarak basıncı içerir ayak masaj şeklidir. Teori ayak bu alanlarda teşvik ederek, bir bütün olarak daha iyi sağlık teşvik olabilir. Sıra bir çok rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim olabilir gibi bir refleksoloji masajı genellikle ayak ağrısı rahatlatmak olabilir refleksoloji tıbbi faydaları klinik olarak kanıtlanmıştır asla iken, orada küçük bir soru.

Derin Doku Masajı. Bu masaj türünde gerilmişti veya kronik ağrı veya duruş sorunları ile ilgili kasları hedeflemektedir. Terapist kısa darbelerle ve yoğun baskı ile kas ve bağ dokusunun derin katmanlarını hedefliyor. Istemcileri böyle bir derin doku masajı seansından sonra birkaç gün boyunca boğaz hissetmek için nadir değildir, ancak yararları buna değer olabilir.

Shiatsu. Bir Japon otel, bu tekniğin stres ve ağrı gidermek için akupunktur / acupressure noktalara basınç uygulamak için parmak ve başparmak kullanarak içerir. Geleneksel bir İsveç masajı daha yoğun olmasına rağmen, Shiatsu aslında bir derin doku masajı rezidüel ağrı olmadan oldukça rahatlatıcı olabilir.

2621 total views, 0 today

Masaj Çeşitleri

Genel 11 Ekim 2012

masör özel

masör özel

Köpük masajı Keseden Sonra Vücuda Köpük Sıkılarak Rahatlatıcı Hafif Bir Köpük Masajı Uygulanır Ve Bol Suyla Durulanır.Daha Sonra İsteğe Bağlı Olarak Masaj Odasında Masaj Yağları İle Tüm Vücuda Masaj Yapılır.köpük  MasajınınTamamında Misafirimize Uygulamalar,  Terapist Tarafından Uygulanır.

Bal Masajı: Kuru Ve Pürüzlü Cildi Yumuşatıp Güçlendirirken Sırttaki Toksinleri Giderir vucut kaybettigi nem’i geri kazanır.

Aroma masajı: İyi Bir Ruh Halinde Olmaya Yardım Eden Endorfinik Masaj,Anti Stres, doyuma ulaşmayı isteyen  Herkes İçindir. Cildi Nemlendirir,Besler Ve Yumuşatır. Kakao, Polifenol,Teobromin Ve Tannin Gibi Doğal Anti-Oksidanlar İçerir ; Bunların Hem Dolaşım (Damar Genişlemesi) Üzerinde Hem De Fiziksel Seviyede Faydalı Etkilere sahiptir.

Taş masajı: Değişik Bir Şey Denemek İster Misiniz? Derin Sıcak Terapisi İle Birleşmiş Olan Lüks Masajı Deneyin.Volkanik, Düz Ve Cilalı Taşların Isıtılarak Kullanılması İle Yapılan Bu İşlem Gergin Kasların Gevşetilmesi, Stresten Arınma Ve Baskı Hissinden Kurtulmak İçin dogrubir  Seçenek.

Thai Masajı: Budizm Felsefesi Ve Yoga Ruhunun Birleştiği Akıcı Hareketlerden Oluşan Dinamik Bir Masaj Çeşidi. Thai Masajını Serenity Spa’nın Masaj Odalarında veya acık sakin yerlerde uygulanabilir.

Bali Masajı: Vücuttaki Enerji Noktaları Üzerinde Yapılan Baskılar,Yumuşak Vuruşlar Ve Gerekli Gerinme Hareketleriyle vucud  Kas Dokusunu Geçerek Çok Daha Derinlerine  Etki eder. Bu Masaj Vucuttaki Tüm Enerji Merkezlerinin Dengelenmesini Ve Tüm İç organları Birbiriyle Entegrasyonunu Sağlar. Bu Masaj Tekniğini Tamamlayıcı Olarak Kullanılan Doğal Yağlarımızla Kaslarda Oluşan Gerginlik Giderilir, Enerji Seviyesi Yükselir Ve Dengelenir. Tüm Vucut Ve Zihinde Olağan Üstü Bir Rahatlama  Olur.

Kese Köpük: Otantik Hamamda Yapılan Canlandırıcı Kese Ve Sonrasında Geleneksel  Türk Köpük  Masajı.Türkiye’de Yapılan Hiçbir Tatil Geleneksel Türk Masajı Olmadan Tamamlanmış Sayılmaz arınma ve rahatlama .

Kahve Peeling: Kendinizi Şımartınve bir saatlik  tatil hediye edin Uygulanan kahve  Bakımlarının Sağladığı Başlıca Yararlar Arasında; Mikro Hücresel Dolaşımı Düzenlemek, Toksinleri Atmak, Cildin Yaşlanmasını Geciktirmek Ve Cilt Kanserine Neden Olan Güneş Işınlarından Cildi Korumak isteyen herkese uygulanabilir.

Cleopatra: Cleopatra Güzellik Sırlarıyla Karşınızda! Cleopatra , Balı Cildini Güzelleştirme Özelliği İçin Kullanan Tarihteki En Ünlü Kişidir. Vücuda Yoğun Nem Verir, Cildi Pürüzsüzleştirir.  Sizde Bunu Merkezimizde Deneyebilirsiniz ve gülsuyu ile bir jakuzi seansı ile terapi sonlanır.

Medikal Masaj: Akut Ve Kronik Ağrılara Karşı Yapılır. Çok Derin Doku Masajı İle, Ancak Fizyoterapi Yoluyla İyileştirilebileceğine İnanılan Sorunların Giderilmesine  Yardımcı Olur.Dogru ellerde dogru yerde olmanın verdiği huzur.

Anti Selülit Masajı: Fazla Yağ Bulunan Karın, Kalça Ve Basenlere Selülit Yağı Kullanarak efrolaj  Ve petrisaj Tekniği İle Uygulanır. Kesin sonuç almak için (En Az 5 Seans Tavsiye Edilir)

Lenf Derenaj: Vücuttaki Lenf Ve Toplardamar Ödemlerin Açılmasında Dolaşım Bozukluklarında Karın, Bacak Ve Kollardaki Sarkma Ve Varis Tedavisinde Başarısı Kanıtlanmıştır. Vücuttaki Yağ Hücrelerin İçerisine Sıkışmış Ödemin Atılarak Kasların Rahatlamasını Sağlar.bir ayda iki seans uygulanırsa sonuç mükemmel olur.

Spor Masajı: Sportif Faaliyetlerde Bulunan Kişilere Yönelik Bir Masaj Türüdür. Diğer Masajlara Oranla Sert Hareketler Çoğunluktadır. Yapılan Etkinliğe Göre; Etkinlik Arası Ve Sonrasında da Uygulanabilir.spor’un verdiği yorgunlugu atmanız’ı saglar.

Klasik İsveç Masajı : Sırt, Kol, Ayaklar Ve Göğüs Bölgesine Yapılan Masaj Türüdür. Bütün Vücutta Rahatlatıcı Ve Gevşetici Bir Etki Yaratır, Adele Gerilimlerini Giderir, Dolaşımı Canlandırır Ve Sakinlik Duygusu Verir bütün vucut’a uygulanır ve sonuç mükemmeldir.

3104 total views, 0 today

 • Spor Masajı

  Spor Masajı

  Tarafından de 21 Ocak 2012 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Relaxium Etiler Spor Masajı Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spora göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir. (Spor Masajı) Masaj sporcuyu, […]

 • masözler masaj

  Masajın İncelikleri

  Tarafından de 16 Ekim 2012 - 0 Yorumlar

  Masaj yapan kişi sağlıklı olmalıdır; elleri soğuk, mantarlı; tırnakları uzun olmamalıdır. Parmak ve bilekte masaj yapılanı rahatsız edecek bir takı bulunmamalıdır. Bebek ve çocuklara annelerinin masaj yapması tavsiye edilmektedir. Önce bir uzmandan veya güvenilir ilmî bir kaynaktan doğru masajın nasıl yapılacağı öğrenilmelidir. Bebeklere her gün, diğer çocuklara haftada bir iki defa veya lüzumu hâlinde masaj […]

 • İstanbulda Cilt Bakımı

  Cilt Bakımı

  Tarafından de 12 Ocak 2012 - 1 Yorumlar

  Cilt Bakımı Cildimizi Düzenli Olarak İyice Temizlemeliyiz Temizlenmeyen cilt belli bir süre sonra ölü hücrelerle kaplanır. Ciltte biriken ölü hücreler derinin kalınlaşmasına neden olur. Bu sebeple oksijensiz kalan cilt, cansız ve hastalıklı görünür. Cildi temiz tutmak, ölü hücrelerden arındırmak cildin taze ve genc kalmasına yardımcı olur. Bu bilgilerden yola çıkarak cildimizi haftada 1 – 2 kez […]

 • Buhar Odaları

  Buhar Odası

  Tarafından de 13 Ocak 2012 - 1 Yorumlar

  Buhar Odası Relaxium Etiler Buhar Odası Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, relaxium buhar odaları alanında da çözümlerini sunuyor. Daha sağlıklı bir yaşama buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz. (Buhar Odası) Buhar odası bakımı sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır. Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş […]

 • İstanbulda Sauna

  Sauna

  Tarafından de 13 Ocak 2012 - 1 Yorumlar

  Sauna Relaxium Etiler Güzellik ve Masaj Salonu Sauna Sauna “kuru buhar banyosu” olarak tanımlanabilir ve geleneksel Fin hamamı olarak da bilinir. Saunada loş bir ışık vardır, sessizce ve rahatça oturulur. Sıcaklık genellikle 80°C ila 110°C’dir. Aşırı sıcak ile terleme yoluyla vücuttan toksik maddelerin atılmasını, gözeneklerin temizlenmesini sağlamaktadır. Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak toksin atmanızı ve oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini […]

Hemen Ara

0536 584 31 38
 • Hiç ziyaret edilmedi.

Facebook Arkadaşları