Hoşgeldin, Ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş Yap

Masaj Terapi Ve Popüler Türleri

Genel 11 Ekim 2012

masaj teknikleri nelerdir

masaj teknikleri nelerdir

Masaj pek çok faydaları vardır. Rahatlamak ve gençleşmek için harika bir yoldur. Ayrıca tansiyon düşürüp ağrı yönetimine kadar birçok kanıtlanmış sağlık faydaları vardır. Bugün, masaj hastanede rehabilitasyon merkezlerinden egzotik lüks tatil için her yerde uygulanmaktadır. Onun yararları genç sporcular yaşlılara herkes tarafından beğeniyle dinlenmektedir.

cinsel masaj nasıl yapılır videoMasaj stilleri ve teknikleri bir dizi kullanarak teslim edilebilir. Hangi seçtiğiniz stil tedavi almak ve, tabii ki, kendi kişisel zevkinize için çalışıyoruz istemenize bağlıdır.

İsveç Masajı. Masajı en popüler formu By far, İsveç Masajı genellikle jenerik hatta “rahatlama masajı” ya da sadece basit olarak anılacaktır o kadar yaygındır “masaj.” 19. yüzyılın başlarında İsveç eskrim ustası ve jimnastik öğretmeni Henrik Ling tarafından popüler, İsveç masajı birlikte yoğurma ve dairesel hareketlerle, kalp yönünde sık sık, uzun, akıcı konturları içerir, tüm sürtünme en aza indirmek için masaj losyon veya yağ kullanarak. Onun gevşeme yararları için en sık ikinci, İsveç masajı önce masaj yaşamamış insanlar için ortak bir “tanıtım” tekniğidir.

masaj çeşitleriSıcak Taş Masajı. Bazen özellikle İsveç masajı, diğer türleri ile birlikte yapılabilir, bu tekniğin dolaşımını artırır ve rahatlama teşvik etmek omuz ve sırt kasları üzerinde biraz üzerinde 100 derece ısıtılmış döşeme düz taşlar içerir. Terapist de kendi etkisini artırmak için taşlar hafif basınç uygulayın olabilir.

Hindistan’da anılsada Thai Masajı., Masaj bu formu dolayısıyla adını yakındaki Tayland kendi büyük popülerlik elde. Masaj stilleri en “enerji” biri olarak kabul edilen, yoga gibi pozisyonlarda bir dizi içine istemci hareket ve germe terapist içerir. Uygulayıcısı genellikle müşterinin ayak, parmakları, kulaklar, vb yanı sıra çatlaklar eklemleri ve müşterinin arkasında yürür çeker. A tipik Tay masaj seansı bir iki saate kadar sürer.

masaj kampanyaRefleksoloji. Çin kökenli, refleksoloji uygulayıcıları vücudun belirli organları ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz ayakları üzerinde puan uygulayarak basıncı içerir ayak masaj şeklidir. Teori ayak bu alanlarda teşvik ederek, bir bütün olarak daha iyi sağlık teşvik olabilir. Sıra bir çok rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim olabilir gibi bir refleksoloji masajı genellikle ayak ağrısı rahatlatmak olabilir refleksoloji tıbbi faydaları klinik olarak kanıtlanmıştır asla iken, orada küçük bir soru.

Derin Doku Masajı. Bu masaj türünde gerilmişti veya kronik ağrı veya duruş sorunları ile ilgili kasları hedeflemektedir. Terapist kısa darbelerle ve yoğun baskı ile kas ve bağ dokusunun derin katmanlarını hedefliyor. Istemcileri böyle bir derin doku masajı seansından sonra birkaç gün boyunca boğaz hissetmek için nadir değildir, ancak yararları buna değer olabilir.

Shiatsu. Bir Japon otel, bu tekniğin stres ve ağrı gidermek için akupunktur / acupressure noktalara basınç uygulamak için parmak ve başparmak kullanarak içerir. Geleneksel bir İsveç masajı daha yoğun olmasına rağmen, Shiatsu aslında bir derin doku masajı rezidüel ağrı olmadan oldukça rahatlatıcı olabilir.

Etiket yok

2622 total views, 1 today

  

Cevap Yaz

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 • Spor Masajı

  Spor Masajı

  Tarafından de 21 Ocak 2012 - 0 Yorumlar

  Spor Masajı Relaxium Etiler Spor Masajı Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spora göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir. (Spor Masajı) Masaj sporcuyu, […]

 • masözler masaj

  Masajın İncelikleri

  Tarafından de 16 Ekim 2012 - 0 Yorumlar

  Masaj yapan kişi sağlıklı olmalıdır; elleri soğuk, mantarlı; tırnakları uzun olmamalıdır. Parmak ve bilekte masaj yapılanı rahatsız edecek bir takı bulunmamalıdır. Bebek ve çocuklara annelerinin masaj yapması tavsiye edilmektedir. Önce bir uzmandan veya güvenilir ilmî bir kaynaktan doğru masajın nasıl yapılacağı öğrenilmelidir. Bebeklere her gün, diğer çocuklara haftada bir iki defa veya lüzumu hâlinde masaj […]

 • İstanbulda Cilt Bakımı

  Cilt Bakımı

  Tarafından de 12 Ocak 2012 - 1 Yorumlar

  Cilt Bakımı Cildimizi Düzenli Olarak İyice Temizlemeliyiz Temizlenmeyen cilt belli bir süre sonra ölü hücrelerle kaplanır. Ciltte biriken ölü hücreler derinin kalınlaşmasına neden olur. Bu sebeple oksijensiz kalan cilt, cansız ve hastalıklı görünür. Cildi temiz tutmak, ölü hücrelerden arındırmak cildin taze ve genc kalmasına yardımcı olur. Bu bilgilerden yola çıkarak cildimizi haftada 1 – 2 kez […]

 • Buhar Odaları

  Buhar Odası

  Tarafından de 13 Ocak 2012 - 1 Yorumlar

  Buhar Odası Relaxium Etiler Buhar Odası Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, relaxium buhar odaları alanında da çözümlerini sunuyor. Daha sağlıklı bir yaşama buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz. (Buhar Odası) Buhar odası bakımı sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır. Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş […]

 • İstanbulda Sauna

  Sauna

  Tarafından de 13 Ocak 2012 - 1 Yorumlar

  Sauna Relaxium Etiler Güzellik ve Masaj Salonu Sauna Sauna “kuru buhar banyosu” olarak tanımlanabilir ve geleneksel Fin hamamı olarak da bilinir. Saunada loş bir ışık vardır, sessizce ve rahatça oturulur. Sıcaklık genellikle 80°C ila 110°C’dir. Aşırı sıcak ile terleme yoluyla vücuttan toksik maddelerin atılmasını, gözeneklerin temizlenmesini sağlamaktadır. Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak toksin atmanızı ve oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini […]

Hemen Ara

0536 584 31 38
 • Hiç ziyaret edilmedi.

Facebook Arkadaşları